مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما  دیپروتد راهکار و ترفند  استارت اپ  علوم اخبار دانش  رویداد  کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب

هشدارهای ایمنی بایدها و نبایدهای هنگام وقوع زلزله

هشدارهای ایمنی؛ بایدها و نبایدهای هنگام وقوع زلزله هشدارهای ایمنی؛ بایدها و نبایدهای هنگام وقوع زلزله
دقایقی پیش تهران لرزید، زلزله ای که چند شهر و استان دیگر از جمله البرز، قزوین، قم، مازندران و زنجان را هم تحت تاثیر خود قرار داده است. در این شرایط لازم است شهروندان ضمن حفظ خونسردی خود یکسری نکات و مسائل را رعایت کنند که به برخی از مهم ترین آنها اشاره شده است. ابتدا لازم است توجه کنیم که با دانش فعلی بشر  امکان پیش بینی زمان، مکان و بزرگای زلزله وجود ندارد، پس به شایعات بی‌اساس و سودجویانه توجه نکنید.حفظ آرامش و خونسردی، لازمه رویارویی با هر حادثه‌ای است. رفتارهای هیجانی و احساسی در زلزله، می تواند منجر به آسیب های جسمی و روانشناختی شود.
قط وقتی که ضرورت دارد، فریاد بزنید چون فریاد زدن ‌باعث ورود گرد و غبار به ریه‌های شما می‌شود.


آموزش ثبت نام در سجام

آموزش ثبت نام در سجام در این مقاله می خواهیم به آموزش ثبت نام در سجام بپردازیم.سجام دروازه ورود به بازار سرمایه است اما قبل از هر چیز به معرفی اجمالی بورس به همراه مختصری از ابزار های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می‌پردازیم و سپس وارد فرآیند ثبت نام خواهیم شد.بازار پر سود، بازار برنده ها و … نام هایی است که گاهاً به بورس نسبت می دهند.خوب است بدانید سودی که در این بازار سرمایه نصیب تان خواهد شد ده ها برابرسودی است که از بانک و موسسات مالی و اعتباری بدست می آید. شاید با این توصیفات گردش مالی در بورس دچار شبه شود ولی باید بدانید که پولی که هر شخص در این بازار سرمایه گذاری می کند، صرف اشتغال، کار و چرخه صنعت می شود و لازم به ذکر است که همیشه در بورس روند افزایشی نیست و ممکن است به زیان ختم شود.


ایده ها و پیشنهاد برای استارت آپ در سال جدید

ایده ها و پیشنهاد برای استارت آپ در سال جدید
هر روز که می‌گذرد ما یک‌قدم به دنیای هوش مصنوعی (AI) نزدیک‌تر می‌شویم و زمان آن فرارسیده تا استارت آپ های مبتنی بر این تکنولوژی تأثیرات خود را نشان دهند. همان‌طور که می‌دانیم هوش مصنوعی (AI) و روبات‌ها ، حاکمان دنیای فردا خواهند بود، بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران درزمینهٔ تکنولوژی با دقتی زیاد به چشم‌انداز صنعت فناوری چشم دوخته‌اند تا تمامی ایده‌های نویی که می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند را رصد کنند. شعار عصر الآن این است: رؤیاهای بزرگ داشته باش، اقدام کن.


چرا می‌خواهید یک استارت‌آپ موفق راه‌اندازی کنید؟

چرا می‌خواهید یک استارت‌آپ موفق راه‌اندازی کنید؟ 
وقتی دلیل کارتان را فهمیدید، خیلی راحتی می‌توانید به هدفتان برسید. به‌عنوان‌مثال اولین تمرین ممکن است به شما نشان دهد که درحالی‌که خودتان را در غالب یک استارت‌آپ تأثیرگذار مشاهده می‌کنید، اما درعین‌حال نمی‌خواهید یا دوست ندارید مسئولیت روزانه یک استارت‌آپ را داشته باشید. «تو باید شروع کنی»، «فقط این کار را انجام بده»، «به دنبال آن برو»، این جملاتی است که احتمالاً خیلی‌ها به شما خواهند گفت. اما در حالی این جملات درست است که همه‌چیز در اجرا درست باشد. به یاد داشته باشید، راه‌اندازی یک استارت‌آپ رفتن به فروشگاه مواد غذایی نیست. فوربز در گزارشی به افرادی که می‌خواهند استارت‌آپ راه‌اندازی کنند، توصیه‌هایی کرده است. اینکه اول چرایی کارشان را بررسی کنند.

چند شگرد برای اینکه پول خود را بهتر ذخیره کنیم

چند شگرد برای اینکه پول خود را بهتر ذخیره کنیم سال‌ها قبل که بچه‌تر بودم و هنوز چیزی از دخل و خرج نمی‌دانستم، مادربزرگم جمله‌ای گفت که هنوز در خاطرم مانده است:« از خودت پول بدزد.» مادر بزرگم سال‌ها ۵ بچه قد و نیم قد را بزرگ کرده بود و با سختی روزگار آشنا بود و به اصطلاح سرد و گرم چشیده بود.جمله‌اش مصداق همان پس‌انداز بود. می‌گفت هر بار که پولی دستت می‌رسد، از خودت بدزد. بخشی از پول را جایی بگذار برای روز مبادا و بقیه را خرج کن. شاید بگویید این روزها و با این قیمت‌ها دیگر نوبت به پس‌انداز نمی‌رسد. اما هنوز هم می‌توان با رعایت چند نکته و حتی با حقوق کم، مسیری را برای پس‌انداز باز کرد.


یک راه برای اینکه از تورم جا نمانید

یک راه برای اینکه از تورم جا نمانید تورم، با خودش تلخی دارد. صحبتش که می‌شود، یک غول بی‌شاخ و دم ظاهر می‌شود. گاهی این سوال مطرح می‌شود که چه کنیم تا ارزش پول‌مان با بالا رفتن تورم، کم نشود. حتی اگر قرار باشد پس‌انداز داشته باشیم، باز هم تورم سریع‌تر از پس‌اندازمان حرکت می‌کند.اما چه باید کرد؟ تورم را می‌شود کنترل کرد؟ دست کم آن بخشی که دست مردم است، خیلی قابل کنترل نیست. مگر آنکه عادت‌های اقتصادی را تغییر دهیم. اما راهکار اصلی جای دیگری است. فرض را بر این بگیرید که تورم با وضعیت فعلی قابل کاهش نیست. در این صورت باید کاری کرد که از سرعتش عقب نمانیم. یعنی کاری کنیم که درآمد یا پس‌اندازمان هم به همان اندازه رشد کند.


داغ ترین ها