امروز: شنبه، 27 بهمن 1397

پیک دانش

(مجله اینترنتی پیک دانش )عام المنفعه

کنسول Nintendo NX دستی و قابل حمل است

کنسول Nintendo NX دستی و قابل حمل است

اطلاعاتی که تا به امروز از کنسول بعدی نینتندو داشتیم، به این موضوع اشاره کرده بودند که کنسول Nintendo NX یک کنسول هیبریدی است؛ طوری که قابلیت‌های کنسول خانگی و کنسول دستی را در خودش جای داده است. اخیرا توانسته‌ایم اطلاعات بیشتری از NX بدست بیاوریم. طبق اطلاعات منتشر شده، کنسول NX یک کنسول دستی و قابل حمل است و کارتریج می‌خورد.انویدیا از کارت‌های Quadro سری پاسکال رونمایی کرد

انویدیا از کارت‌های Quadro سری پاسکال رونمایی کرد
اگر تصور می‌کردید که کارت گرافیک Titan X جدید انویدیا که بر پایه‌ی کارت‌های جدید پاسکال این شرکت ساخته شده، قرار است قوی‌ترین کارت گرافیک دنیا باشد، بگذارید خبر جدیدی به شما بدهیم. شرکت انویدیا از کارت‌های جدید سری Quadro که بر پایه‌ی پاسکال ساخته شده‌اند رونمایی کرده است.

سگا جنسیس هم قرار است دوباره عرضه شود

سگا جنسیس هم قرار است دوباره عرضه شود
همین هفته‌ی پیش بود که شرکت نینتندو، رسما از عرضه‌ی مدلی کوچک و بروزرسانی شده از کنسول NES خبر داد. طبق خبر نینتندو، مدل کوچک کنسول Nintendo Entertainment System که البته در مملکت ما به اسم «میکرو» هم شناخته می‌شد، قرار است ۳۰ بازی را به صورت پیش‌فرض در خودش جای داده باشد و با استفاده از یک خروجی HDMI به تلویزیون‌های مدرن وصل شود.


نینتندو سقوط کرد

نینتندو سقوط کرد
لابد خبر دارید که پس از عرضه بازی پوکمون گو ارزش سهام شرکت نینتندو به سرعت افزایش یافت. ظرف مدت کوتاهی پس از عرضه بازی، سهام این شرکت از نظر قیمت تقریبا دوبرابر شد و ارزش بازار نینتندو حتی از سونی هم بیشتر شد. اصلی‌ترین دلیل این افزایش قیمت اقبال گسترده و کم‌نظیر نسبت به بازی پوکمون‌ گو بود. در واقع سهام‌داران گمان می‌کردند نینتندو در ساخت و تهیه این بازی نقش مرکزی داشته است و با داغ شدن بازار این بازی کار و کاسبی نینتندو هم سکه می‌شود.