امروز: شنبه، 29 دی 1397

پیک دانش

(مجله اینترنتی پیک دانش )عام المنفعه

07/24 1395

«فریاد سوخته» و «قصه كربلا»

به گزارش «موسیقی ما» به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، این دو اثر از تولیدات سال‌های گذشته مركز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی بودند كه تا كنون در قالب مجازی امكان نشر نیافته بودند و به دلیل فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان و برای معرفی هرچه بهتر، این دو اثر در فضای مجازی منتشر شدند.
 
 آلبوم «فریاد سوخته» شامل 10 قطعه با اشعاری از عمان سامانی، یغما جندقی، علی انسانی، محمدسعید میرزایی و اكبر ناظمی‌ست. این آلبوم با صدای مسعود كهریزی و تنظیم شهرام مظلومی شامل بازسازی نغمه‌های عاشورایی 50 سال اخیر است و تركیبی از آهنگ‌های قدیم و جدید عاشورایی.
 
 یكی دیگر از تولیدات مركز موسیقی در زمینه آثار عاشورایی آلبوم «قصه كربلا» است كه با صدای قاسم مطهری و آهنگسازی و تنظیم امید سیاره روانه بازار موسیقی شده است. آلبوم شامل 9 قطعه به زبان‌های تركی فارسی‌ست. این اثر موسیقیایی به شكل اركسترال تنظیم شده است.
 
گفتنی‌ست این آلبوم‌‌ها به صورت مجازی در دسترس علاقمندان به موسیقی عاشورایی قرار گرفته و مخاطبان می‌توانند برای تهیه این آلبوم‌ها و سایر تولیدات عاشورایی مركز موسیقی حوزه هنری به سایت www.musicenter.ir مراجعه كنند.
 
مركز موسیقی حوزه هنری تا كنون بالغ بر 20 عنوان اثر عاشورایی عرضه كرده است كه از این میان می‌توان به آلبوم‌های «خاتون»، «از نیستان»، «خونین‌دلان»، و... اشاره كرد.