امروز: شنبه، 29 دی 1397

پیک دانش

(مجله اینترنتی پیک دانش )عام المنفعه

06/25 1395

بنگالا و ویتس آئودسوس

شاید تصور کنید وقتی یک مشتری برای یک خودرو هزینه‌ی زیادی می‌کند، به این معنا است که این خودرو از تمام لحاظ کامل است و نیاز به هیچ هزینه اضافی ندارد. اما این موضوع درست نیست و کسانی هستند که خرید خودروهای خیلی لوکس هم آن‌ها را راضی نمی‌کند و مراکز تیونیگ با شناخت این حس مشتریان، به سفارشی‌سازی بیشتر خودرو‌ها می‌پردازند. در صورتی‌ که داشتن رولزرویس برای برخی مشتریان کافی نباشد، می‌توانند از برنامه‌ی سفارشی فیبر کربن جدیدی که برای محصولات این شرکت در نظر گرفته شده است، استفاده کنند.

بنگالا و ویتس آئودسوس

شرکت بنگالا (Bengala) با همکاری شرکت آمریکایی ویتس آئودسوس (Vitesse AuDessus) در حال اجرای برنامه‌ی فیبر کربن روی خودروهای رولزرویس هستند. این برنامه‌ی سفارشی‌سازی برای خودروهای فانتوم، فانتوم کوپه، فانتوم کوپه دراپ‌هد، ریس، داون و گوست در دسترس است.

مشتریانی که به دنبال خودرویی بسیار خاص هستند، می‌توانند بخش‌های زیادی از رولزرویس خود را از جنس فیبرکربن سفارش دهند. برخی از این قطعات عبارتند از آینه‌ها و قاب آینه ۳۱۲۵ دلار، اطراف پنجره ۳۸۷۵ تا ۴۱۲۵ دلار، اطراف شیشه‌ی جلوی خودرو ۳۱۰۰ تا ۳۴۸۰ دلار، در کاپوت ۷۲۵۰ دلار، در جدید صندوق ‌عقب و سقف ریس به ترتیب ۶۹۵۰ و ۹۶۵۵ دلار.

بنگالا و ویتس آئودسوس

برخلاف بسته‌ی فیبر کربن تولید شده با عملیات فورج‌کاری که پیش‌تر برای خودروهای لامبورگینی در نظر گرفته شده بود، برنامه‌‌ی کنونی از روش نوین ماتریس فیبر کربن فشرده‌شده استفاده می‌کند که زیبایی منحصر به فردی را در کنار سرعت بالای پروسه‌ی تولید به ارمغان می‌آورد.

امکان جدید دیگر، ارائه چرخ‌هایی از جنس فیبر کربن است که به دلیل قابل‌ دسترس بودن رزین‌های که به‌ سرعت سفت می‌شوند، این چرخ‌ها می‌توانند فقط در چند دقیقه تولید شوند.

مدیر عامل شرکت ویتس آئودسوس (Vitesse AuDessus)، استفانی سانچز گفت: «چرخ‌های فیبر کربن بهترین و بارزترین کیفیت را در عملکرد دارا هستند؛ به‌ طوری‌ که بار وارد شده به فنر را به‌ طور چشمگیری کاهش می‌دهند. تنها عامل ضعف، در فرآیند پیچیده‌ی تولید و زمان طولانی ساخت است. چرخ‌های فیبر کربن جدید تولید شده این مشکل را حل کرده‌اند و مسیر تازه‌ای را به سمت طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی در آینده باز کرده‌اند."

کلیه قطعات ارایه شده توسط شرکت‌های بنگالا و ویتس آئودسوس دارای گارانتی ۵ ساله در برابر نقص یا رنگ‌پریدگی هستند.

 

 

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود