امروز: شنبه، 26 آبان 1397

پیک دانش

(مجله اینترنتی پیک دانش )عام المنفعه

06/7 1395

ایوان اشپیگل

ایوان اشپیگل تنها 26 سال داشت که برای خودش اسم و رسمی به‌هم زد و میلیاردها دلار درآمد کسب کرد.

او تنها یک اپلیکیشن بسیار محبوب خلق نکرده است، بلکه او با اسنپ‌چت ارتباطات اجتماعی را متحول ساخت.

 

این کارآفرین تکنولوژیک بحث‌انگیز، باهوش و دانا علیه فیس‌بوک و توییتر شورش کرد تا این امکان را به کاربران دهد تا از طریق تصاویر، ویدئو و متن موقت ارتباط برقرار کنند. کاربران می‌توانند یک محدوده زمانی را مشخص نمایند که فقط طی آن زمان، دریافت‌کنندگان بتوانند تصاویر را مشاهده کنند.

 

پس از به پایان رسیدن این محدوده زمانی، این تصاویر از دید دریافت‌کنندگان مخفی شده و از سرورهای اسنپ‌چت حذف می‌شوند.

 

در حال حاضر 100 میلیون کاربر فعال به‌طور روزانه 9000 اسنپ در ثانیه به اشتراک می‌گذارند.


سال گذشته در جشن دوره لیسانس دانشگاه مارشال، از اشپیگل برای سخنرانی جشن فارغ‌التحصیلی دعوت شد. اشپیگل برخی دیدگاه‌هایش را پیرامون این‌که چه چیزی محرک او و موفقیتش بود و توصیه‌هایی برای الهام‌بخشی به تولیدکنندگان ایده‌ها ارائه داد.

توصیه‌هایی در مورد این‌که چگونه ایده‌های خود را به بهترین صورت شکل دهید، برای خود اسم و رسمی به‌هم بزنید و کاری را انجام دهید که دوست دارید.

 

اشپیگل می‌گوید با این‌که او ترک تحصیل کرده بود و واقعا مدرکش را دریافت نکرده بود، در جشن فارغ‌التحصیلی کلاسش شرکت کرد.

او حتی یک کلاه و روپوش پوشید و به سوی استیج حرکت کرد. او این کار را انجام داد چون می‌خواست خود را با بقیه تطبیق دهد؛ در حالی که خاطر نشان می‌کند: "اغلب اوقات همه‌ی ما کارهای احمقانه را انجام می‌دهیم تا از متفاوت بودن اجتناب کنیم، اما چیزی که مهم است دفعاتی است که ما به ندای روحمان گوش فرا می‌دهیم و به خودمان اجازه می‌دهیم تا در مسیری متفاوت کشیده شویم." او می‌گوید: "هم‌رنگی با جماعت زندان‌بان آزادی و دشمن رشد است." ایده‌ها از تفاوت‌ها ایجاد می‌شوند.