امروز: پنج شنبه، 24 آبان 1397

پیک دانش

(مجله اینترنتی پیک دانش )عام المنفعه

06/7 1395

باهوش بودن مهم‌تر است یا متفکر بودن؟

برای اثبات این‌که باهوش بودن چقدر مهم است کافی است زندگی باهوش‌ترین انسانی که از او تست گرفته شد را ارزیابی کنیم.

 

در یک سالگی توانست بخواند، در ۹ سالگی به ۸ زبان زنده دنیا صحبت می‌کرد، در ۱۲ سالگی وارد معتبرترین دانشگاه جهان یعنی هاروارد شد، توانایی خارق‌العاده در یادگیری زبان‌های متفاوت و ریاضیات داشت، برخی بهره هوشی او را ۲۵۰ تخمین زده‌اند، در سن ۴۶ سالگی هم از دنیا رفت، یکی از کارهای مشهور او اختراع زبان Vendergood بود، آیا او را می‌شناسید؟

 

برای این‌که اسم او را بدانید باید به اینترنت مراجعه کنید. "ویلیام جیم سایدیس" بهره هوشی‌اش از انیشتین، ادیسون، داوینچی و هر انسانی از چند قرن اخیر بیشتر بوده، پس چرا ما او را نمی‌شناسیم؟ چون ما در نهایت انسان‌های متفکر برای‌مان تاثیرگذار خواهند بود، نه صرفا انسان‌های باهوش. هوش یک ابزار است  و تفکر مهارت استفاده از این ابزار.

 

من نمی‌دانم اگر سایدیس به اندازه ادیسون متفکر بود چه چيز اختراع می‌کرد ولی می‌دانم که از هوشش می‌توانست استفاده‌ی بهتری بکند.

 

دوستان عزیز این را بدانید که با تفکر درست و هدف‌دار و با بهره بردن از نیروی مدیریت می‌توانید از هزاران انسان باهوش در راستای خلق ایده و به ثمر رسانی آن بهره بجویید، مانند انسان‌های موفق دیگر که بیشتر از آن‌که به دنبال عدد آی‌کیو باشند به دنبال میزان و درصد تفکر و راستای آن هستند و سعی می‌کنند انسانی متفکر باشند تا انسانی صرفا باهوش.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود