امروز: شنبه، 26 آبان 1397

پیک دانش

(مجله اینترنتی پیک دانش )عام المنفعه

06/3 1395

 

گوگل به فکر افتاده تا جلوی برخی ا

گوگل وبسایت‌هایی را که از تبلیغات pop-ups استفاده کنند جریمه می‌کند

ز تبلیغات در موبایل‌ها را بگیرد.  این تبلیغات که گوگل قصد مقابله با آن‌ها را دارد pop-ups و صفحات جانبی‌اند که مخاطب را مجبور می‌کنند تبلیغات‌شان را ببینند.

گوگل برای کمتر کردن استفاده از این صفحات و جلوگیری از رواج آن‌ها اعلام کرده سایت‌هایی که از این نوع تبلیغات استفاده کنند در موتور جستجوی گوگل رتبه پایین‌تری خواهند داشت. البته داشتن رتبه‌ بالا در موتور جستجوی گوگل از راه‌های مختلفی امکان پذیر است و اگر سایتی در یک زمینه بخصوص بسیار پرمخاطب باشد ممکن است با وجود این تبلیغات هم جایگاه خود را حفظ کند. این موضوع در شرایطی واقعا بر وبسایت‌ها فشار وارد می‌کند که دو سایت با شرایط تقریبا یکسان باشند اما یکی از آن‌ها از این نوع تبلیغات استفاده کند. در نتیجه در شرایط تقریبا مساوی استفاده از این نوع تبلیغ‌ها یک امتیاز منفی محسوب می‌شود.

این اقدام گوگل رویه جدید این شرکت را نشان می‌دهد. در واقع گوگل صرفا کاربران را به سوی سایت‌هایی که اطلاعاتی مناسب کاربر دارند هدایت نمی‌کند بلکه علاوه بر اطلاعات آن‌ها رو به سوی سایت‌هایی که بیشتر مناسب موبایل باشند (وقتی کاربر از موبایل استفاده می‌کند) و همچنین به سوی سایت‌هایی که از نظر رمزگذاری و امنیت قوی‌ترند هدایت می‌کند. البته این تغییر درباره سایت‌هایی که از تبلیغات مورد بحث استفاده می‌کنند فعلا اتفاق نمی‌افتد و شروع این تغییرات در گوگل به آغاز سال آینده میلادی باز می‌گردد.