امروز: پنج شنبه، 24 آبان 1397

پیک دانش

(مجله اینترنتی پیک دانش )عام المنفعه

05/31 1395

 

حملات Man-in-the-middle (MITM) چیست؟


این نوع از حملات همچنین با نام Bucket Bridge Attack نیز شناخته می‌شوند و گاهی به آن‌ها Janus Attack نیز می‌گویند. همان گونه که از نام آن بر‌می‌آید، حمله کننده یا هکر در این نوع از حملات خود را در بین ارتباط دو طرفه قرار می‌دهد و به گونه‌ای رفتار می‌کند که هر دو طرف ارتباط ـ معمولا سرور و کاربر ـ احساس می‌کنند که‌ مستقیم ارتباط دارند. در حالی که کل ارتباط در کنترل هکر است.


حمله MITM تنها هنگامی موفق خواهد بود که هکر ‌شناسایی دو‌طرفه را شکل دهد؛ به این معنا که از هر دو طرف ارتباط مجوز دسترسی را پیدا کند. بسیاری از پروتکل‌های رمزگذاری تنها از مجوز در آخرین نقطه ارتباط استفاده می‌کنند، به ویژه برای عقیم گذاشتن حملات MITM. برای نمونه، پروتکل SSL یا Secure Sockets Layer از یک گواهی تصدیق شده برای یک یا هر دو طرف ارتباط استفاده می‌کند.

در بسیاری از این نوع حملات، هکر از یک رو‌تر WiFi برای مداخله در ارتباط استفاده می‌کند. این نوع از حمله بیشتر با ‌نفوذ به رو‌تر با استفاده از یک بدافزار صورت می‌گیرد. در ابتدا هکر سیستم خود را به عنوان یک WiFi تعریف می‌کند و نام WiFi عمومی را بر آن قرار می‌دهد.

زمانی که کاربر به این رو‌تر متصل شد تا به ارتباط اینترنتی مشغول شود؛ در این حالت هکر می‌تواند به راحتی اطلاعات وی را سرقت کند..

جمع آوری شده در تیم امنیتی گارد ایران


ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود